Natálie Sochová, Sebastien Macháček a Peter Molnár. To jsou jména zápasníků, kteří náš klub reprezentovali na Národním poháru v kickboxu a K1 lize v sobotu 27.4.2019 v Chocni. A všichni si vedli znamenitě.

Natálie patří pořád spíše mezi začátečníky než zkušené zápasnice a tak sbírá zkušenosti jak jen to jde. Startovala tak celkem ve čtyřech kategoriích mladších žákyň. Dvakrát v disciplíně lightcontact a to jednou ve váze do 37kg a poté do 42kg. Ve stejných váhových kategoriích odzápasila i disciplínu kicklight. K tolik důležitým novým zápasovým zkušenostem přidala i skvělá umístění! Obě disciplíny ve váze do 37kg jasně ovládla a ve vyšší váhové kategorii našla přemožitelku vždy až ve finále. Naty si tak domu odvezla dvě zlaté a dvě stříbrné medaile.

Oproti tomu Sebastien už je velezkušený zápasník a tak se od něho vlastně čekají jen ty nejlepší výsledky. Jako již tradičně nastoupil ve všech třech disciplínách: pointfightingu, lightcontactu a kicklightu. Nově však ve váze +47kg (mladší žáci). Prvně nastoupil na tatami v pointfightingu. Tady jeho cesta skončila nešťastně ve finále. Nad soupeřem jasně vedl 7:1 v závěrečném kole, když trefil čistý highkick na ucho soupeře, který se poroučel k zemi a dle lékaře již kvůli podezření na otřes mozku a proražený bubínek nemohl pokračovat. Rozhodčí poté k údivu všech přítomných Sebastiena diskvalifikovala za hrubost. Bez jakéhokoliv předešlého napomínání … Nutno říct, že kop nebyl nijak extra silný, rozhodně ne na diskvalifikaci. Jen prostě „správně“ sednul. Náladu si však Sebastien spravil v následujících disciplínách kde jasně dominoval a vybojoval 2x první místo.

V plnokontaktní disciplíně K1 poté nastoupil Peter Molnár, který po prvním „oťukávacím“ kole předvedl velmi dobrý výkon a na body porazil houževnatého soupeře a připisuje si tak velmi cennou výhru ve výkonnostní kategorii „A“. Zápas se musel líbit všem přihlížejícím divákům. Molny trefil pěkná čistá kolena přímo na hlavu soupeře, přidal tvrdé lowkicky a ukázal obrovskou fyzičku.

 

Related Articles

Leave a comment