ODKAZ NA ČLÁNEK: https://kutnohorsky.denik.cz/ostatni_region/laube-a-machacek-ziskali-vitezstvi-na-galaveceru-boxu-v-podebradech-20190306.html

V roce 2013 uspořádal Daniel Vencl (trenér a zakladatel oddílu Boxing Poděbrady) první galavečer boxu v lázeňském městě Poděbrady a letos byl na pořadu již jeho sedmý ročník, který byl specifický tím, že byl zasvěcen pouze olympijskému boxu. Zápasníci z Kutné Hory Sebastien Macháček a Tomáš Laube si vedli dobře, v neděli získali dvě výhry.

Diváci viděli 7 dětských předzápasů a 14 hlavních bojů, které otevřel svým zápasem jedenáctiletý kutnohorský bojovník Sebastien Macháček (boxující za Boxing Poděbrady). Soupeřem mu byl bronzový medailista z Mistrovství republiky Lam Pelnář z SK Boxing Praha. Zápas se od prvních vteřin nesl ve vysokém tempu a oba boxeři předváděli pohledné kombinace. Macháček byl však ve svých kombinacích přesnější a dobře soupeře zasahoval do odkrytých míst, přičemž sám dokázal většinu útoků soupeře pochytat do krytu. Tím přiměl bodové rozhodčí, aby ho na konci tříkolového klání vyhlásili vítězem. „Zápas jsem si užil, ale byl strašně těžký. Soupeř pořád pracoval a nebyl vůbec prostor si vydechnout. Ve třetím kole jsem měl už trochu krizi, úplně mi došla šťáva, ale řekl jsem si, že prostě nemůžu prohrát. Kvůli mému zápasu přijeli kamarádi až z Prahy, tak jsem se kousnul a ubojoval to! Děkuji soupeři za super fight.“ zhodnotil svůj zápas vyčerpaný vítěz.

O hlavní předzápas večera se postaral další kutnohorský zápasník Tomáš Laube. Do opačného rohu ringu se postavil Václav Klikar z BC Bulldog Gym Mladá Boleslav. Zápas se uskutečnil v hmotnostní kategorii do 81 kg a byl vypsán na 3 kola po 2 minutách. Zkušený Laube zápas jasně ovládl. „Zápas byl v pohodě. Soupeř byl menší a moc se mu nedařilo mě trefit. Měl jsem dobrý pohyb a co rána to zásah. Celkově jsem se cítil v naprostý pohodě a ani na vteřinu jsem si nemyslel, že bych prohrál. Respekt soupeři, protože v každým kole to minimálně jednou vypadalo, že půjde k zemi a bude konec, ale vždy to ustal.“ konstatoval po utkání spokojený Tomáš Laube.

Kutnohorským boxerům se zápasy vydařili, ale spokojený byl i trenér a organizátor Daniel Vencl „Galavečer měl vše co měl mít – radost, smutek, energii, pláč, rozčilení, řev, pot, krev a fair play ….prostě emoce, které ke sportu patří … proto to děláme, proto je to náš životní styl, proto tu jsme.“ zhodnotil povedený boxerský večer v Poděbradech.

Leave a comment