Další cenný kov do sbírky přidal náš nejmladší závodník Sebastien Macháček. Na velmi dobře obsazeném mezinárodním turnaji Czech open (proběhlo více než 700 zápasů) získal v disciplíně lightcontact mladších žáků do 37 kg bronzovou medaili. Podlehl pouze v semifinále pozdějšímu vítězi z Maďarska, který se mu stal osudným i v loňském finále.

Dobrý dojem zanechal na turnaji i náš seniorský reprezentant Miroslav Rathouz, který skončil na nepopulárním čtvrtém místě v disciplíně lightcontact muži -89 kg, kdy hlavně v semifinálovém souboji se mohl oprávněně cítit poškozen závěrečným výrokem rozhodčích, o čemž svědčilo i následné sportovní gesto soupeře a jeho trenérů, kteří mu přišli poblahopřát jako vítězi.   

Ale nebyl to jen kickbox, kde byl náš oddíl o víkendu aktivní. Naši svěřenci se činili i v boxu a to na České národní lize ve Staré Boleslavi. A to konkrétně Jan Laube a Tomáš Laube. Zde si vypůjčím shrnutí od jejich boxerského kouče:“ Kadeti 80 kg Jan Laube vs. Kolek (Palaestra Praha) technicky celkem zdatný soupeř v zápase pouze ustupoval a čekal na naše chyby, Jenda sice nepodal optimální výkon, útočil z dálky, přepadal do úderů a chybělo maximální nasazení, ale i tak jsem nás viděl vyhrát. Rozhodčí to viděli jinak a znovu se ukázalo, že pro vítězství v ringu je třeba odevzdat vždy maximum. Prohráli jsme 2:1 na body.“ – „Muži – 81 kg Tomáš Laube vs. Bečka (OSA Praha) Tomáš nepříjemného soupeře k ničemu nepustil a ve všech kolech dominoval díky své rychlosti, přesnosti a tvrdosti úderů. Vyhráli jsme na body.“

Leave a comment